1. Kliknij przycisk i ZŁÓŻ ZAPYTANIE
Kliknij przycisk i ZŁÓŻ ZAPYTANIE
Wynalazek – nowe i oryginalne rozwiązanie problemu technicznego. Najczęściej to nowe urządzenie lub jego element (podzespół), specjalna receptura, metoda lub proces, dzięki którym możliwe jest wykonanie jakiejś czynności w sposób sprawniejszy, bezpieczniejszy, wydajniejszy, tańszy lub jakościowo lepszy. Wynalazek musi spełniać następujące warunki:
Wynalazkami mogą być na przykład: różnego rodzaju maszyny i mechanizmy, receptury i przepisy, linie produkcyjne, technologie, układy elektroniczne i inne.
W dokumentacji patentowej dla wynalazków oprócz specjalistycznego opisu, wykonanego zgodnie z procedurami i sporządzonego przez rzecznika patentowego kluczowym elementem jest wizualne przedstawienie Twojego rozwiązania. Aby Twój rzecznik mógł wykonać opis i zgłosić wynalazek do ochrony powinieneś dostarczyć mu odpowiedni materiał ilustracyjny, który w zależności od rodzaju wynalazku ma postać rysunków technicznych lub schematów blokowych* – oczywiście po wcześniejszej konsultacji z rzecznikiem (podpowie on na jakich elementach należy się skupić)
Wyrób pokazany w całości
Przekroje techniczne
Szczegóły techniczne
Schemat blokowy
Opis przebiegu technologicznego
Schemat blokowy
Opis procesu
Parametry i warunki procesu
Skład procentowy składników
Kolejność i metodę ich łącznia
Wymagane warunki do wyprodukowania
Oprócz tego należy wskazać rzecznikowi patentowemu jakie zalety posiada Twoje rozwiązanie, czym różni się od tych dostępnych na rynku oraz podać kompletne nazewnictwo techniczne (niepotoczne) wszystkich części składowych rozwiązania (numeracja na rysunku technicznym złożeniowym lub schematach blokowych wraz z opisem*)
*Nie wiesz, jak zrobić rysunki techniczne / nie masz do tego narzędzi / chcesz zaoszczędzić czas na tworzeniu dodatkowych ujęć i wprowadzaniu poprawek przez rzecznika patentowego? Optymalny materiał ilustracyjny przygotujemy za Ciebie razem z CSTNG
Nr wynalazku: 368276
Nr wynalazku: 381218
Nr wynalazku: 282872
Nr wynalazku: 350263
w polskim Urzędzie Patentowym RP (UPRP)
ochrona TYLKO na terenie POLSKI
w EPO, jako patent europejski
ochrona we wszystkich krajach UE
1. w procedurze międzynarodowej w WIPO
(wymaga zgłoszenia pierwotnego tj. w procedurze krajowej lub europejskiej)
2. za pośrednictwem pełnomocnika z danego kraju
ochrona TYLKO w wybranych krajach
Patent na wynalazek jest ważny tylko na terenie kraju, który udzielił mu ochrony, więc jeśli interesowałoby Cię poszerzenie tej ochrony w określonych krajach to musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami urzędowymi za ochronę (większymi lub mniejszymi – w zależności od wskazanego kraju).
Jednakże maksymalnie do końca 12-stego miesiąca od daty zgłoszenia wynalazku do urzędu krajowego, bądź EPO można dokonać rozszerzenia jego ochrony na dowolny kraj świata z jednoczesnym zachowaniem daty pierwszeństwa zgłoszenia (patent nie utraci nowości). Można tego dokonać według dwóch procedur:
OZNACZA TO, ŻE: nie musisz od razu zgłaszać wynalazku we wszystkich krajach, w których interesuje Cię ochrona i ponosić dodatkowych kosztów urzędowych! Możesz ‘wypróbować’, jak przyjmie się wynalazek w kraju pierwszego zgłoszenia i później zdecydować, czy poszerzenie ochrony jest opłacalne, czy nie.
czyli jak szybko i prosto zgłosić do ochrony wynalazek, dzięki naszym rzecznikom patentowym
Kliknij przycisk i ZŁÓŻ ZAPYTANIE
Wyceniamy usługę i doradzamy w jakiej procedurze dokonać zgłoszenia
Opracowujemy profesjonalną dokumentację i dokonujemy zgłoszenia