Dawid PIJANKA

Od wielu lat jestem związany z własnością intelektualną. Oprócz pracy w naszej kancelarii, prowadzę biznesy – np. wynalazca.tv, gdzie pomagam w prototypowaniu i wdrażaniu wielu nowych produktów: od pomysłu do wdrożenia i sprzedaży, (zwłaszcza internetowej). Mam też kanał na Youtube o tej samej nazwie (link), gdzie możesz dowiedzieć się więcej na temat własności intelektualnej i wprowadzaniu produktów na rynek. Możesz mnie jeszcze poznać w gościnnych występach:

Z kolei w naszej kancelarii zajmuję się jej rozwojem, a dodatkowo pełnię obowiązki rzecznika patentowego. Egzamin na aplikację rzecznikowską zdałem najlepiej ze wszystkich aplikujących, co jest wynikiem codziennego obcowania z prawem własności intelektualnej. W kancelarii pomagam zarówno w działaniach administracyjnych dot. praw klientów, jak również sam bezpośrednio przygotowuje dokumentacje zgłoszeniowe, opracowując zarówno opisy, jak i dokumentacje rysunkowe. Moją ulubioną dziedziną własności przemysłowej są patenty.

Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc m. in. wykłady na uczelniach (np. Uniwersytecie Rzeszowskim, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uczelni ASBIRO), będąc prelegentem na wydarzeniach branżowych tj. Targi Kielce, czy Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG.