Małgorzata CHRZANOWSKA

Jestem prokurentem w naszej Kancelarii Patentowej i pomagam w obronie własności intelektualnej klientów. Zajmuje się fachowym doradztwem prawno-technicznym (patentowym) oraz zdobywaniem patentów, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych oraz znaków towarowych na rzecz moich klientów, a także pomagam w opracowaniu optymalnej strategii IP. Zazwyczaj pracę zaczynam od badań zdolności patentowej lub rejestrowej, a w przypadku pozytywnych wyników – przechodzę do zgłoszenia.

Posiadam bogate doświadczenie z zakresu zgłaszania praw za granicą np. w USA, w Europie, Bliskiego Wschodu, czy w Chinach. Negocjuję również umowy licencyjne, które umożliwiają moim klientom korzystanie z ich praw. W przypadku sporów zazwyczaj przyjmuję strategię polegającą na mediacji (które zazwyczaj są tańsze i prostsze), jeśli takie rozwiazanie sprawy jest akceptowalne przez obie strony.

Jako rzecznik patentowy stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach, aby zapewnić moim klientom najwyższą jakość usług. Moje podejście skupia się na indywidualnym podejściu do każdego klienta, aby zapewnić optymalne rozwiązania i osiągnąć najlepsze rezultaty. Na codzień współpracuję z klientami reprezentującymi podmioty z branż, takich jak: fotowoltaiczna, meblowa, technologiczna, czy inżynieria mechaniczna.